Alevi Ünlüler, alevi futbolcular, alevi siyasetçiler

ARKADAŞINA SÖYLE
 • more Alevi Ünlüler, alevi futbolcular, alevi siyasetçiler

Bu liste tanıtım amaçlıdır, yoksa ayrım yapmak veya fişlemek için değildir. Zaten önemli olan doğru aleviliği yaşamaktır. Derleme bir liste olduğu için hepsinden emin değilim ama çoğu doğrudur.

Mustafa Sandal
Namik Kemal
Ilyas Salman
Mahsuni Serif

Safak Sezer
Kerim Tekin
Musa Eroglu
Ferhat Tunc
Belkis Akkale
Yavuz Top
Mulis Akarsu

İsmil YK

Yonca Evcimik
Tayfun Talipoglu

Songul Karli
Nuray Hafiftas

Yilmaz Guney
Ali Kiziltug
Ali Ekber Çiçek
Muhlis Akarsu

Kivircik Ali
Erdal Erzincan
Müslüm Gürses

Umit Ozat
Ali Eren
Hasan Sas

Adnan Polat
Umit Karan
Riza Calimbay


Kemal Kılıçtaroğlu

Gelen Aramalar:

ARKADAŞINA SÖYLE
 • more Alevi Ünlüler, alevi futbolcular, alevi siyasetçiler

Diğer Yazılar:

Alevi, sünni ile evlenebilir mi? veya sünni alevi ile evlenebilir mi?
Şu an günümüzde bulunan aleviler doğru yoldan sapmışlar mıdır. Aleviler bidat ehli midir. Aleviler i...
Bazı alevîler ehl-i sünnete mensup Müslümanları Yezit'in zulmüne taraftar olmakla suçluyorlar. Bu su...
Sünni bir hanım ile alevi bir erkeği evlendirmek caiz midir?
" Gelin Canlar Bir Olalım " ne demektir?
hangi insanlardan kaçmak gerektir? İnsanların tehlikeli olanları hangileridir? Zahire göre hüküm ver...
Kadir Gecesi
Son Gün Bilinmeli mi? Son gününüzü bilmek ister miydiniz?

Benzer Yazilar

106 Comments

 1. sevim diyor ki:

  yasin rmuzlu insanliktan nasibini almamis aciz sen kim oluyosun da alevilere dil uzatiyosun onca azini defalarca calkala sonra konus sen insan musfettesi once alevilik nedir oku sonra alevilerin yaptiklarina insanliklarina ibadetlerine bak oyle serefsiz dedelerinin orospu nenelerinin anattiklarindan yorum yapma aslinda bende su an bu kelimelerle senin seviyene indim ama sanmam nasil kelimeler kulanirsam kulanayim senin kadar asalik olmam bizi sizden ayiran ozelliklerden biride sende olmayan insanlarin dinleri mesep leri ne olursa olsun ama once insan olsun biz sizler gibi analarimiza bacilarimiza goz koymayan allah muhamed aliii yolunda sehit olan dedelerin torunlariyiz senin mesebinde 12 yasindaki yigenine elvermeyen amcalar dayilar yengeler teyzaler var iste buda farkimizi gosteriyor sizin iciniz fesat sa biz ne yapalim allah sizi islah etsin bir degil binkez dunyaya gelsem yinede alevi olarak gelmek isterimmm ama sen yalvarki allahima seni birdaha geldiginde INSAN VE ADAM OLARAK YARATSIN YOKSA CUNKI SEN ASLA INSAN OLAMASINNNNN.

  [Reply]

 2. sevim diyor ki:

  SIZ SITE YONETICILERI ANKET SORULARINI HAZIRLARKEN SORDUGUNUZ SORULARA DIKKAT EDIN NE DEMEK ALEVILERDE MUM SONDU VARMI SIZCE VARMI YAZIK YAZIKLAR OLSUN BENIM MILETIME NE OLMUS NELER OLMUS COK YAZIM

  [Reply]

 3. haluk aygül diyor ki:

  yukarıda yazılı listenin tamamı doğru değildir,mesela yılmaz güney ve ahmet kaya şafi kürt,belkıs akkale de alevi değildir

  [Reply]

 4. özge diyor ki:

  bende bir aleviyim tunceli ovacık dersimliyim baba tarafım kürt alevisi anne tarafım ermeni alevisi yani kürdüm lütfen ayrımcılık yapmayın güzel şeyler yazın alevilik hakkında dinimize saygı duyun!! (HEPİMİZ BİR İNSANIZ İNSAN)

  [Reply]

 5. özge diyor ki:

  şimdi arkadaslar alevi ünlü sayfasında yazılanlar doğrudur alevi değildir demeniz büyük hakarettir sanatçı belkis akkaleden söz ediyorum kadın istanbul doğumlu ama memleketi malatya yani türkmen alevisi oluyor tabiki kürt değil ama yusuf güneyle ahmet kaya kürtler ikiside kürt alevisi ahmet kaya malatya doğumlu memleketi adıyaman yusuf güneyde adana doğumlu memleketi şanlıurfa.

  [Reply]

 6. özge diyor ki:

  ayrıca bunu söyleyeyim sizlere (MUM SÖNDÜ İFTİRASI YALANDIR YOK ÖYLE BİR ŞEY CEM EVİNDE ÖYLE BİRŞEY OLMAMIŞTIR BUNU BAŞINDAN BERİ CEM EVİ HOCA DEDELERİMİZ HERZAMAN AÇIKLAMIŞTIR YOK ÖYLE BİR ŞEY YALAN EMİN OLABİLİRSİNİZ ALEVİLER HİÇ BİR ZAMAN YALAN KONUŞMADILAR KONUŞMAZLAR BENDE BİR ALEVİ VATANDAŞIYIM HERŞEY DOĞRUDUR)!!!

  [Reply]

 7. özge diyor ki:

  Müslüm gürses (şanlıurfa doğumlu) Küçük yaştayken ailesiyle adanaya göç etmiştir kendisi kürt alevisidir hülya avşarda (Balıkesir Edremit) doğumlu memleketi (Kars Ardahan)annesi türk babası kürt alevisi babası ona kürtçede “malakan curri” diye seslenmiş yani anlamı şöyle (Sarışın) babasının adı (Celal avşar) annesinin adı (Emral avşar) annesi türk kökenli bir aileden gelmedir.

  [Reply]

 8. özge diyor ki:

  Adnan Polatta (Erzurum Aşkale) doğumlu Kendisi Türkmen alevisi yani Türk Kürt değil!!

  [Reply]

 9. özge diyor ki:

  (saygılar)

  [Reply]

 10. dogan diyor ki:

  ahmet kayanın ve ferhat tunc un da alevi oldğunu yalanına kimse inanmaz herhalde.zaten tunceli de ermeni dönmesi alevilikle alaksı olmayan bir cok insan var.yerlilerininden bahsetmiyorum.ahmet kaya ve ferhat kürt tür.alevilik türk inancıdır bunu unutmayın.tunceli de dedeleri dinleyin.özellikle özge hanım aleviler sadece ovacıktan değil.seninde dediğin gibi ermenidir.orjinal aleviler orta anadolu da yaşar ve asla vatan haini olmadılar olmayacaklar.Mustafa kemal atatürke şiddetle bağlı cumhuriyet rejimini destekleyen insanlarız biz.sizler gibi örgüt yanlısı askere kursun sıkana yardım ve yataklık edenlerden değiliz.hayatında kac kere cem evine gittin bu arada..

  [Reply]

 11. meral diyor ki:

  Boşverin ALEvI CANLAR!IFtiralara kulak verirseniz oooo işimiz var.canlar hepinize kurban olsun o iftira atanlar;) çekemiyorlar ondan..biz aleviliğimize sahip çıkalım yeter canlar;) şu alevi bu alevi olayına girersek it sürüleri siz yalancısınız der.yok işte be alevi değilki deyenlere kulak asmayın.onları çok fazla insan yerine koyyduk başımıza kalktılar.boşverin alevisi sünnisi ırkçılık yapmayalım.zaten eminim yapmayız.boşverin canlar mutlu olun AMenna;:) pis iftiralarada kulak asmayın:)

  [Reply]

 12. HASAN diyor ki:

  Alevi ünlülerde bilinçsiz bir şekilde insanların duygularını sömürerek yanlış bilgilendirme yapıyorsunuz bilmiyorsanız. emin değilseniz kaynağınız güvenilir değil ise yazmayacak veya sayfanıza aktarmayacaksınız mesela şafak sezer, belkıs akkale. ahmet kaya. yılmaz güney vb birçokları

  [Reply]

Leave a Comment

Daha fazla Alevilik ve Toplum
hangi insanlardan kaçmak gerektir? İnsanların tehlikeli olanları hangileridir? Zahire göre hüküm vermek doğru mudur?

İnsanlardan uzak durmak ama zahire göre hüküm vermemek konusu kitab-ı cabbar kulu eserindeki izahı aşağıdadır: -Öyleyse niçin kaçtınız? -Pelit geldiği...

Kapat